Zinzino BalanceOil+: skvělý zdroj omega 3 a polyfenolů

Za názvem Zinzion BalanceOil+ se skrývá čistě přírodní potravinový doplněk, který přináší unikátní kombinaci oleje Omega 3 a polyfenolů. Není to obyčejný rybí tuk, jak by se mohlo zdát.

V čem je je tato kombinace tak specifická?

Mnohými testy výzkumníci z Norska zjistili, že pokud zkombinují omega 3 olej a speciální druh olivového oleje z nezralých oliv, které se pěstují zejména ve Španělsku, získají skvělý zdroj omega 3, který je dlouhodobě stabilizovaný. Tento specifický olivový olej, respektive v něm obsažené polyfenoly, mají antioxidační účinky, díky kterým umí stabilizovat samotné omega 3, které se „nekazí“.

Zinzino olej – cenný zdroj polyfenolů

Olivový olej je bohatým zdrojem tzv. polyfenolů. To jsou látky, které se přirozeně vyskytují v potravinách (např. víno, ořechy, citrusy, zeleném čaji, skořici, rostlinných olejích) a v našem těle fungují jako tzv. antioxidanty. Antioxidanty přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem.

Zdroj vitamínu D

Cenným je také zdroj vitamínu D3, jehož nedostatkem trpí značná část populace. Už netrávíme tolik času na slunci jako dřív, mažeme se ochrannými krémy s vysokým UV faktorem a chybí nám také zdroj z potravin, například z vajíček slepiček volně pobíhajících na slunci. Osoby, které trpí nedostatku vitaminu D často trpí únavou, mohou mít problém s hustotou kostí, vydáváním zubů, průjem, mohou být nervózní atd.

K čemu potřebujeme pravidelně konzumovat omega 3

Polynenasycené Omega 3 musíme přijímat ve stravě, jsou tedy esenciální a tělo si je neumí vyrobit. Působí jako protizánětlivé na celou řadu zánětlivých procesů v těle. Pokud jich konzumujeme málo nebo naopak konzumuje moc zánětlivých omega 6, dostaneme se do nerovnováhy. Nadbytek pak způsobuje chronické zánětlivé procesy v těle, které mají negativní vliv na nervovou soustavu, kardiovaskulární systém, přispívají ke zvýšenému cholesterolu, tvorbě aterosklerortických plátů, problémy se zažíváním atd.

BalanceOil+ je se dávkuje podle věku a hmotnosti, přesné dávkování vám doporučí zkušený partner Zinzino dle výsledků testu ze suché kapky krve.

BalanceOil+ je významným zdrojem omega 3, konkrétně EPA, DHA, DPA, a to z divoce žijících ryb ze studených mořských vod. V BalanceOil+ vegan verzi se pak místo rybiček využívají mořské řasy.

A v neposlední řadě je BalanceOil+ zdrojem vitamínu E.

BalanceOil + zdroj omega 3

Opravdu je potřeba doplňovat omega 3 potravinovými doplňky?

Sáhněme si na srdce, také máte k snídani polštářky s jogurtem a marmeládou? Občas přidáte čokoládu, sem tam dortíček, když nestíháte oběd, objednáte pizzu? …A to je přesně jeden z důvodů, proč v dnešní stravě omega3 tak moc chybí. Abychom pokryli potřebné množství omega 3, které nás dostane do rovnováhy, museli bychom denně zkonzumovat cca kolem 200 g lososa nebo jiné tučné ryby denně (přepočítáno cca na 80 kg muže). V našich končinách tak často kvalitní mořské ryby určitě nemáme.

Chcete i vy zjistit, zda je vaše tělo v rovnováze či potřebujete omega 3 doplnit, přijďte si udělat speciální test ze suché kapky krve. Na konzultaci a test je nutné se předem objednat.